Fotografiile din acest blog sunt protejate conform legii 8 /1996 privind drepturile de autor. Preluarea e permisa doar cu acceptul proprietarului.
Se afișează postările cu eticheta brown and beautiful. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta brown and beautiful. Afișați toate postările

vineri, 15 noiembrie 2013

Brown and beautiful

Este sfarsit de toamna . Zilele sunt din ce in ce mai reci si soarele este din ce in ce mai greu de vazut. Dar nu conteaza. Sunt inca atatea frumuseti in jurul nostru. Astazi m- am oprit la culoarea maron.Vreti sa vedeti cata frumusete este in aceasta culoare?  Ati observat frumusetea teilor toamna? In Chindia, crengile lor sunt pline de fructe uscate.


Ati avut curiozitatea sa le priviti de aproape? Daca nu...aveti ocazia acum .


O alta frumusete am gasit-o intr-o salcie. Am mai prezentat fotografii dar nu ma pot abtine sa nu va mai arat inca una. E o frumusete chiar daca fructele si frunzele au devenit maronii !!!!

Aceasta floare de hamei e uscata dar este inca foarte frumoasa.





Frumusete am gasit si intr-un gard viu . Florile au trecut de mult dar semintele sunt deosebit de frumoase .... fiecare varsta cu frumusetea ei! 
 Ce sa mai spun despre aceasta mica floare care la sfarsit de toamna s-a straduit sa infloreasca printre covorul aramiu de frunze.

 sau acest rest de papadie.

Inchei cu acest scai care asculta murmurul Ialomitei!



Frumusete este in fiecare etapa a vietii chiar daca nu e intotdeauna colorata in ..roz! :) 
O zi minunata!
Mai multe frumuseti aramii gasiti la : Brown and beautiful